Teatr Pieśń Kozła

Grupa założona w 1996 roku we Wrocławiu przez Grzegorza Brala i Annę Zubrzycką. Już w pierwszych latach działalności teatr został okrzyknięty jednym z najbardziej nowatorskich zespołów w Europie.
Artyści w codziennej pracy wykorzystują trening zarówno fizyczny, aktorski, jak i wokalny. Przygotowanie, utrzymywanie ciała w formie oraz same spektakle traktują jako część nieustającego procesu twórczego, rodzaj pracy laboratoryjnej. Dzięki niej – zarówno aktorzy, jak i reżyser – mogą odkrywać coraz to nowsze techniki i środki ekspresji artystycznej. Istotne są również dla nich prace antropologiczne i poszukiwania badawcze – to podstawa realizacji wielokulturowych projektów.

Wśród ważnych tytułów zrealizowanych przez zespół należy wspomnieć „Pieśń Kozła – Dytyramb”, „Kroniki – obyczaj lamentacyjny”, „Lacrimosa”, czy „Macbeth“, z gościnnym udziałem aktorów z Polski, Anglii, Walii, Szkocji i Finlandii oraz przy współpracy Royal Shakespeare Company.
Istotnym spektaklem były także „Pieśni Leara”, które zdobyły aż trzy nagrody na festiwalu Fringe w Edynburgu: nagrodę Scotsman Fringe First, Herald Archangel i specjalne wyróżnienie Musical Theatre Matters Award.

Integralną częścią misji zespołu jest praca pedagogiczna. W latach 2004 – 2012, we współpracy z Manchester Metropolitan University, realizowali program studiów aktorskich MA Acting; obecnie kurs prowadzony jest we współpracy z Bral School of Acting, szkołą założoną przez Grzegorza Brala w 2013 roku w Londynie. Głównym przedmiotem jest „Technika koordynacji”, metoda pracy praktykowana w Teatrze Pieśń Kozła.

Od 2005 roku grupa organizuje Brave Festival.

Wydarzenie

Return to the Voice

Teatr Pieśń Kozła Kościół Wszystkich Świętych 40/50 zł Kup Bilet 03-03-201819:30