Aleksandra Koper

Aleksandra Koper

Aleksandra Koper

Studiowała Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi dyplomem z Rzeźby i grafiki.
Zajmuje się głównie rzeźbą, ale także malarstwem, rysunkiem, instalacją i preformancem. Jej realizacje zobaczyć można na aukcjach sztuki współczesnej oraz w galeriach online. Fascynuje ją forma, materiał oraz sensualność, która rodzi się z formowania dwóch pierwszych w dzieło sztuki. 

„Koper eksperymentuje i przekształca, a jej rzeźbiarskie transformacje składają się na organiczną wizję osobistego uniwersum, którego unikatowe cechy i kształty są oryginalną sygnaturą, twórczym autografem artystki. Nieoczywistość i mnogość skojarzeń ukrytych w pracach, otwiera niczym nieograniczone pole do indywidualnych interpretacji i smakowania tej sztuki na swój własny, często intymny sposób” – tak jej twórczość podsumowała w katalogu wystawowym Justyna Stasiek-Harabin.

Ważniejsze wystawy i realizacje:
2017 – wystawa indywidualna, ArtZone Studio, Warszawa
2015 – udział w projekcie Human Parallels. wystawa zbiorowa iCAN Gallery Yogyakarta, INDONESIA
2015 – wystawa zbiorowa „Mglista strefa”, MONA INNER SPACES, POZNAŃ.
2013 – wystawa indywidualna: „JA.ON.TO czyli RZEŹBIARZ.JEJ KOCHANEK.WASZA UCZTA” w miejscu 6 DZIELNICA, Łódź 2011 – wystawa indywidualna
2009 – „JACKSON BY KOPER”, Eternity Group, Łódź
2009 – realizacja pomnikowa, rzeźba „KONIN” dla miasta Konina
2008 – wystawa cyklu rzeźb „TOŻSAMOŚĆ”, Galeria 86, Łódź
2008 – udział w wystawie zbiorowej „NAJLEPSZE DYPLOMY”, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź

Content | Menu | Access panel