Ignacy Zalewski portret

Ignacy Zalewski

Ignacy Zalewski

Absolwent i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kompozytor, dyrygent, pedagog i popularyzator muzyki poważnej, laureat 20 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach kompozytorskich.

Jego utwory zostały zarejestrowane na 16 płytach CD, a wykonywane były m.in.: w NOSPR, Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmoniach: Łódzkiej, Lubelskiej, Opolskiej, Podlaskiej, Świętokrzyskiej, Podkarpackiej, Gorzowskiej, a za granicą w USA, Japonii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech, w Słowenii, Estonii oraz w Wietnamie i Singapurze. 

Jako dyrygent, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej, Ignacy Zalewski ma na koncie kilkadziesiąt prawykonań i występy na prestiżowych festiwalach (m.in.: Musica Electronica Nova, Poznańska Wiosna, Warszawskie Spotkania Muzyczne) oraz cztery płyty CD. 

Od 2018 roku jest kierownikiem artystycznym Chopin University Modern Ensemble. 

Ignacy Zalewski jest również autorem muzyki do licznych produkcji teatralnych, filmowych i radiowych, za które był nagradzany (m.in.: na Festiwalu „Dwa Teatry”, Sopot 2015 i 2019). 

Od 2018 roku prowadzi autorską audycję poświęconą polskiej muzyce poważnej „Nie tylko Chopin” w Polskim Radiu RDC, jest także stałym felietonistą magazynu „Presto”. 

Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Związku Kompozytorów Polskich.

W kadencji 2020-2024 Ignacy Zalewski pełni funkcję dziekana Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki macierzystej Uczelni.

fot. Mateusz Żaboklicki

Content | Menu | Access panel