Krzysztof Popiołek

Krzysztof Popiołek

Krzysztof Popiołek

Ukończył klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu. Absolwent reżyserii teatralnej krakowskiej PWST i magister prawa.

Jako asystent pracował z reżyserami: Krystianem Lupą, Michałem Zadarą, Barbarą Wysocką oraz Brianem Michaelsem.

W 2011 roku odbył praktykę w teatrach brytyjskich (Bournemouth, Londyn) oraz wziął udział w organizacji City of London Festival, asystując dyrygentce Kelly Lovelady i australijskiej orkiestrze symfonicznej.

Współpracował z wieloma teatrami w Polsce. W Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie (Małopolski Ogród Sztuki) wyreżyserował spektakl na podstawie własnego tekstu „Śpią wystawy”, w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” na podstawie książki Swietłany Aleksijewicz czy „Jak Ty uważasz słowo miłość” na podstawie własnego tekstu. W Teatrze Żydowskim w Warszawie można było zobaczyć jego spektakl „Ginczanka. Chodźmy stąd” zainspirowany twórczością poetki, a w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu – „Pilnie kupię biografię” Andreasa Pilgrima. Z kolei na Łotwie w Daugavpils Teatris na Łotwie zrealizował przedstawienie „Jutro będzie dobrze”.
Finalista Festiwalu Teatru Dokumentalnego i rezydencji artystycznej Sopot Non Fiction 2020.

Content | Menu | Access panel