Fotografia artysty. Śmiejący się młody mężczyzna w białej koszuli z postawionym kołnierzykiem. Fotografia czarno biała, zdjęcie z profilu.

Michał Telega

Michał Telega

Reżyser teatralny i dramaturg, student V roku reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych imienia Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.  Najważniejszymi pracami reżyserskimi są: “Kuszenie Świętego Antoniego”  Włodzimierza Szturca (przedstawienie powstało w Teatrze AST pod opieką profesora Rudolfa Zioło, prezentowane podczas Forum Młodej Reżyserii w 2018 roku), “Włosy Błazna”  Helmuta Kajzara (Teatr AST), autorski tekst “Aktorki czyli Przepraszam, że dotykam” (publikacja w: Polish Theatre Journal w 2019 roku, czytanie w Teatrze Ochoty w Warszawie podczas Międzynarodowej Konferencji Zmiana- Teraz organizowanej przez Akademię Teatralną imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz w Teatrze AST podczas Forum Młodej Reżyserii 2019), “Wykład Profesora Mmaa” Stefana Themersona (w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Dramaturg w spektaklu Grupa Warszawska w Nowym Teatrze w Warszawie. Autor prac “Dotknij Mnie” oraz “Sny” podczas wystaw scenograficznych w Teatrze AST pod opieką profesor Barbary Hanickiej. Asystent Ewy Kaim (Wyspiański. Koncert w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie) oraz Anny Augustynowicz (Zemsta w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie), Włodzimierza Szturca (zajęcia z historii teatru polskiego i powszechnego w AST).

Tekst “Aktorki…”, oddający głos kobietom w AST, znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oraz przyczynił się do szeregu zmian w polityce antyprzemocowej w AST. Prezentował swoje przedstawienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Moskwie.

Content | Menu | Access panel