20.03
19:00

W tym wydarzeniu kulinarno-artystycznym bierze udział dwanaście bardzo różnych kobiet, które tkają jedną opowieść o tym, czym jest kobiecość, czułość, macierzyństwo, siostrzeństwo. 

Osobiste historie, zapamiętane melodie, domowe przepisy będą odkrywane przy gotowaniu, czesaniu, ubieraniu się, dzieleniu jedzeniem.

Centralnym punktem spektaklu jest stół przypominający ten z obrazu Leonarda da Vinci. Kobiecy stół służy do wielu rzeczy: do jedzenia, do rozmawiania, do pracy, ale też do rodzenia i do umierania. Obok stołu stoi piec, który ogrzewa dom.

Widzowie – jako goście przyjęcia – będą zaproszeni do degustacji. A w postnym menu m.in.: arabska zupa z soczewicy, ziemniak z ogniska, czeczeńskie manty i mazowieckie pierogi oraz kogel-mogel – wspomnienie z dzieciństwa. Daniom towarzyszy muzyka kuchenna, śpiew, słowo, dotyk, zapach.

Twórczynie: Monika Kucia, Lena Piękniewska, Jagna Knittel, Tatiana Cichocka, Zargan Nasordinowa, Małgorzata Nierodzińska, Talya Balikcioglu, Zofia Kucharczyk, Antonina Wiatrowska, Agnieszka Łabuszewska, Patrycja Dołowy, Ewa Malika Szyc Juchnowicz

CENA


40 zł / 50 zł (na miejscu przed wydarzeniem)

MIEJSCE


Stalownia
zobacz na mapie

KUP BILET


kliknij tutaj