złota rzeźba agape&fileo Jezus ukrzyżowany

[ZAKOŃCZONE] Agape & Fileo. Dyskusja

Wolski/Zalesky
wizualne
31.03.2022
czw.
18:00
Station of Art Gallery, ul. Grzybowska 12/14
Cena biletu: wstęp wolny

Krucyfiks. Najsilniejszy symbol Chrześcijaństwa, obecny w domach, instytucjach, przestrzeni publicznej. Patrzymy na niego codziennie, czy jeszcze go widzimy? Czy nie został ostatecznie, znaczeniowo ukrzyżowany?  Czy możemy go zobaczyć na nowo, inaczej, by znaleźć w nim odpowiedź na współczesne lęki i kryzysy? Może opuszczamy go przedwcześnie, może jego filozofia ciągle warta jest odczytywania, rozumienia i oblekania w ciało.

Zatem jak mógłby wyglądać Jezus, który przytrzymałby na nowo współczesnego człowieka? Potrzebujemy nowej formy, bo świat je ciągle wymienia, aktualizuje, dodaje nowe. W historii sztuki w przedstawieniach Jezusa można obserwować te transformacje.

Nowi społeczni gracze, nowe myślowe kierunki potrzebują nowych symboli, wizualnych opracowań. Pora przyjrzeć się wzajemnej niechęci sztuki współczesnej i przestrzeni sakralnej. Dlaczego artyści tak łatwo oddają pole lekceważąc je, a Kościół nie chce we wspólnocie. Czy to wzajemna niechęć, niezrozumienie czy obawa?

W spotkaniu wezmą udział: Ewa Kiedio, Mira Marcinów, Stanisław Obirek, Daniel Rycharski.

Prowadzenie: Artur Wolski i Dawid Zalesky

Po spotkaniu odbędzie się wernisaż wystawy.

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel