sakramentalne akty ciała wydawnictwo żywosłowie

[ZAKOŃCZONE] Między teatrem a liturgią. Sakramentalne akty ciała

żywosłowie.wydawnictwo
Towarzyszące
25.03.2022
pt.
18:00
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11
Cena biletu: wstęp wolny

Spotkanie wokół książki Michała Masłowskiego „Sakramentalne akty ciała. Szkice z antropologii kulturowej liturgii”.

Autor – polonista, teatrolog, antropolog kultury, profesor Sorbony, tłumacz „Dziadów” oraz od ponad trzydziestu lat katolicki diakon stały, analizuje w kategoriach antropologii kultury i performatyki sakramenty życia religijnego. Msza święta, chrzest, sakrament małżeństwa i pogrzeb pokazane jako przedstawienia, to interpretacja, która od wieków wywołuje nieufność, jeśli nie wręcz wrogość, ludzi Kościoła.

W trakcie spotkania, w którym obok autora wezmą udział prof. Dariusz Kosiński i ks. prof. Andrzej Draguła, refleksji poddany zostanie obszar pograniczny między teatrem a liturgią. Czy jest to pole minowe, czy też złoże pełne ukrytych skarbów, których eksploracja pozwoli na wyjście poza strzeżone od wieków podziały?

Organizator: żywosłowie.wydawnictwo

 

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel