Oratorium o mleku

Wszystkie Wydarzenia Kalendarz

Spektakl studenta reżyserii Sławomira Narlocha to gra z konwencją jasełek i oratorium. Występujący artyści będą posługiwali się takimi instrumentami jak piła, lira korbowa, cymbały rzeszowskie czy duduk.

Na końcu Polski jest wioska. Mieszka w niej Judasz z matką. Po sąsiedzku żyje Anioł, kawałek dalej chatkę zamieszkuje Diabeł, a na przydrożnym krzyżu mieszka Jezus.

Na oczach widzów Judasz rodzi się, dorasta, zakochuje, chodzi na piwo ze swoim najlepszym przyjacielem Jezusem. O zdradzie i srebrnikach nie będzie ani słowa, bo „są sprawy, które nie nadają się na niedzielne kazania, są sprawy, przed którymi anioły i diabły odwracają wzrok”.

W opowieści Sławomira Narlocha ziemia została wydana na pastwę aniołów i diabłów, którzy dogadali się ze sobą. Co ma sens, jeśli o naszych uczynkach decyduje przeznaczenie?

 

Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną jako efekt seminarium dla studentów reżyserii.

Scenariusz, teksty piosenek, reżyseria, scenografia: Sławomir Narloch, muzyka: Jakub Gawlik, koordynacja: Aleksandra Gajek.

Występują: Karolina Bacia, Jan Bogdaniuk, Magdalena Czuba, Adam Graczyk, Sebastian Figat, Justyna Kowalska, Jowita Kropiewnicka, Filip Krupa, Katarzyna Lasota, Jan Marczewski, Patryk Pawlak, Monika Świtaj.

Zespół muzyczny: Rafał Biskup, Anna Bojara – Czarnecka, Jakub Gawlik, Michał Kaczor, Franciszek Kmita, Tadeusz Łazuka, Kajetan Puczko, Jędrzej Sienkiewicz, Maciej Szybiński, Michał Romanowski