Ptak zielonopióry

Wszystkie Wydarzenia Kalendarz

Baśń autorstwa Italo Calvino podejmująca temat zdrady, zawiści i poszukiwania utraconego szczęścia posłuży Jarosławowi Kilianowi do stworzenia spektaklu dla dzieci w Teatrze Lalka. Premiera – 11 kwietnia.

Król lubi wiedzieć, co myślą mieszkańcy jego królestwa. Gdy pewnego dnia wybiera się na przejażdżkę, mija dom trzech sióstr. Słyszy, jak opowiadają o swoich marzeniach. Tak ujmuje go szczerość panien, że postanawia te marzenia spełnić. Jednak to jeszcze nie jest zakończenie baśni. Okazuje się, że szczęście jednej osoby może być dla drugiej powodem do zazdrości. Nawet wśród tak bliskich sobie osób jak siostry.

Czy tańcząca woda, grające drzewo i tajemniczy ptak zielonopióry pomogą odwrócić bieg wydarzeń i zły los? W przedstawieniu znajdą się: komedia dell’arte, marionetki sycylijskie, sztuczki, humor, ale też filozoficzna refleksja. A do tego grana na żywo muzyka autorstwa Grzegorza Turnaua.

Przedstawienie jest współprodukcją Festiwalu Nowe Epifanie oraz Teatru Lalka.

Reżyseria: Jarosław Kilian, scenografia i lalki: Julia Skrzynecka, muzyka: Grzegorz Turnau, przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

Występują: aktorzy Teatru Lalka