okrąg stworzony z butów

[ZAKOŃCZONE] Ten, kto nie tańczy, nic nie rozumie

Kucia/Piękniewska
Kulinaria
16.03.2022
śr.
19:00
Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1
Cena biletu: 30/50 zł

Kontynuacja spektaklu „12 kobiet”, który powstał w 2020 roku w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. Był to teatr opowieści łączący herstories z pieśnią, ruchem i elementami kulinarnymi. Ta konwencja teatralna, którą stworzyły Monika Kucia wraz z Leną Piękniewską i zaproszonymi kobietami, trafiła do serc widzów, odpowiedziała na lęki, tęsknoty i emocje w pandemii oraz w zmieniającej się w nieoczekiwany sposób rzeczywistości.

„Ten, kto nie tańczy, nic nie rozumie” porusza temat dobrego wzorca męskości, kwintesencji męskiej siły, słabości, energii i przepływu między kobiecością a męskością. Kobiety idą ku mężczyznom w tańcu, w opowieści, w osobistym rytuale połączenia, dopełniając się i umożliwiając sobie nawzajem przeżycie istoty ludzkiego doświadczenia. 

Synowie, mężowie, kochankowie, ojcowie, bracia – wszyscy oni są bohaterami wspomnień kobiet, momentów wsparcia, pomocy, towarzyszenia w rozwoju, odzyskaniu sił i w powrocie nadziei. „Ten kto nie tańczy, nic nie rozumie” to cytat z apokryficznego tekstu przypisywany Jezusowi. 

Widzowie – jako goście przyjęcia – są zaproszeni do degustacji po spektaklu.

Udział biorą:

Monika Kucia, Lena Piękniewska, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Jagna Knittel, Zargan Nasordinowa, Talya Balikcioglu, Katarzyna Karczewska, Antonina Wiatrowska

Podziękowania dla Łukasza Szypkowskiego za tekst pieśni „Zatańczcie wszyscy” oraz dla Remka Hanaja i Maćka Żurka za konsultacje.

„Pieśni o ukochanej” autorstwa Leny Piękniewskiej powstały na podstawie cytatu z rozmowy, jaką Autorka odbyła z Andrzejem Krajewskim, mężem Małgorzaty Braunek.

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel