22 LUTEGO - 02 KWIETNIA
Nowe Epifanie - Kulinaria
Muzyka

Testament

17.03.2023
pt.
19:00
Kościół Ewangelicko-Reformowany, al. Solidarności 76a
Cena biletu: 30zł/20zł

Program:

1.  Carl Philipp Emanuel Bachs (1714-1788) Empfindungen – Freie Fantasie Wq. 80, H.      536 (ca. 14’30”)

2.     Domenico Cimarosa (1749-1850) Sonata Poco allegretto (ca. 3’)

3.     Simon Le Duc (1742-1777) Sonate pour le Violon op. 4 nr 6 Maestoso-Espressivo. Poco Adagio. Allegro assai (ca. 19’)

4.     Domenico Cimarosa (1749-1850) Sonata Un poco andante in modo siciliano (ca. 2’)

5.     Franz Schubert (1797-1828) Sonatina op. 137, nr 2 Allegro moderato. Andante. Menuetto (Allegro) – Trio. Allegro (ca. 20’)

„Testament”  to koncert, podczas którego usłyszymy Marię Erdman (klawikord) i Zbigniewa Pilcha (skrzypce). Program wieczoru może kojarzyć się z klawesynem lub fortepianem historycznym. Jednak wybór klawikordu jako towarzysza skrzypiec w utworach zarówno Carla Philippe’a Emanuela Bacha, jak i Franza Schuberta ma swoje wytłumaczenie – są nim  historyczne uwarunkowania oraz tradycja wykonawcza, której ciągłość odnajdujemy jeszcze w wieku XIX. Choć subtelny instrument klawiszowy był stopniowo porzucany na rzecz instrumentów donośniejszych, wiemy, że w połowie dziewiętnastego stulecia wciąż budowano klawikordy – z pewnością zatem wciąż na nich grano.

Takie zestawienie instrumentów w utworach Simona Le Duca, Carla Philippe’a Emanuela Bacha, i wreszcie Franza Schuberta to wyjątkowe oraz trudne zadanie wykonawcze, wymagające zrównoważenia dynamiki i oparcia struktur utworów na subtelnym dźwięku klawikordu.

Występują:

Zbigniew Pilch – skrzypce
Maria Erdman – klawikord

Kup bilety

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel