Waleczne serce

Jak radzić sobie z zazdrością i innymi trudnymi emocjami? Na to pytanie odpowiedzą warsztaty, które będą towarzyszyły spektaklowi „Ptak Zielonopióry”.

Szczęście jednej osoby może być dla drugiej powodem do zazdrości. Nawet wśród tak bliskich osób jak siostry – to wniosek z baśni „Ptak Zielonopióry”. Na podstawie tej opowieści Jarosław Kilian stworzył spektakl dla dzieci w Teatrze Lalka.

Tematy zawarte w przedstawieniu będą także podstawą warsztatów „Waleczne serce”. Każde dziecko i młody widz przeżywa podobne emocje. Czuje, że jego serce jest polem walki. Kiedy zazdrość napiera zdarza się, że nie wytrzymuje oblężenia – dziecko często poci się, robi krzywe miny, wierci się, aż w końcu krzyczy. Dlaczego? Samo nie potrafi odpowiedzieć. Serce wali, żyły pulsują: jak zrobić pauzę, żeby odpuścić?

Podczas zajęć prowadzonych przez Aleksandrę Krzaklewską, przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych i fortepianu, dzieci będą mogły bezpiecznie wejść w świat oblężenia emocjami, dzięki czemu odczują złość, spokój, zazdrość, znużenie, zniecierpliwienie, radość. Będą miały szansę zastanowić się jak uruchamiają się emocje i czy można je zatrzymać? Co ma do tego ich wolna wola?

Aleksandra Krzaklewska – Sołtyk – aktorka, prowadzenie
Natalia Czekała – fortepian
Krzysztof Guzewicz – instrumenty perkusyjne

Dla dzieci w wieku: 6-9 lat