rycina przedstawiająca Palestrinę i Papieża Juliusza III

[ZAKOŃCZONE] Żal, tęsknota, nadzieja

Muzyka
12.03.2022
sob.
18:00
Kościół Pokamedulski w Lasku Bielańskim, ul Dewajtis 3
Cena biletu: wstęp wolny (wejściówki)

Chór VRC podczas koncertu „Żal, tęsknota, nadzieja”, w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, zaprasza w podróż przez różne epoki, style muzyczne i tradycje wykonawcze. Zespół pod artystycznym kierownictwem Joanny Malugi, sięga po dzieła dawnych mistrzów, tradycyjne pieśni wielkopostne oraz utwory współczesne, by skłonić słuchacza do refleksji. Poprzez nieoczywiste połączenie muzyki dawnej     z elementami elektroniki, VRC chce poruszyć serca i budzić emocje. Czy wśród nich będą żal, nieukojona tęsknota, czy czułość i nadzieja, przekonają się ci, którzy przyłączą się do muzycznej wędrówki. 

W trakcie koncertu wybrzmią m.in.: piętnastowieczne „Ognon m’entenda” anonimowego kompozytora, „Vergene bella” Guillaume’a Dufaya, polifoniczne fragmenty „Missa Papae Marcelli” Giovanniego Pierluigiego da Palestriny, a także w kontraście do klasycznego śpiewu, pełne ekspresji pieśni wielkopostne, wykonywane białym głosem. 

Usłyszymy również fragmenty „Pasji wg św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha, kompozycję Szymona Godziemba-Trytka „O przepaścista, długa wieczności” inspirowaną tradycyjną wielkopostną pieśnią oraz chorał 'Komm süsser Tod’.

Wykonawcy: Chór VRC

Dyrygent: Joanna Maluga

Dyrygent asystent: Anna Waligóra-Tarnowska 

Pomysłodawca i realizator warstwy elektronicznej: Piotr Czechowicz

Producent: Chór VRC

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel