Zwiastowania

21.03
sob.
19.00
22.03
nie.
19:00
23.03
pn.
19:00

Zwiastowanie jest utrwalone w chrześcijaństwie jako akt bożej łaski wobec człowieka i wobec bożej wybranki. Maria powiedziała: „Niech mi się stanie według słowa twego”. Ale jakie uczucia jej towarzyszyły?

Przedstawienia ikonograficzne umacniają biblijne wyobrażenie, oferując emanację natchnionej kobiety, spijającej słowa z ust Archanioła Gabriela i posłusznie wypowiadającej swoją odpowiedź.

Twórcy spektaklu chcą zadać pytanie o tę sytuację. Zbadać ją jako utrwalony mit, ale również ów mit zdemaskować. Historia zwiastowania ma im posłużyć do uruchomienia uniwersalnych narracji, zapętlonego zdarzenia, które powtarza się w życiu każdej kobiety dowiadującej się, że jest w ciąży. Zadają pytanie, czy rodzic może dziś nie kochać swojego dziecka i czy dziecko może powiedzieć, że nie czuje miłości od rodzica. Czy w ogóle wyobrażamy sobie takie sytuacje i czy jesteśmy w stanie o nich głośno mówić?

Realizatorzy:

Julia Biesiada, Andrzej Błażewicz, Magdalena Dębicka, Agnieszka Kryst, Magdalena Osińska, Michał Pawlik, Paweł Sablik, Karolina Szczypek

Konsultacja artystyczna: Marcin Koszałka

Spektakl powstał we współpracy Akademii Teatralnej i Teatru Ochota jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

CENA


40/ 30 zł

MIEJSCE


Teatr Ochoty
zobacz na mapie

KUP BILET


kliknij tutaj