Zwiastowania

04.07
sob.
17:00 i 20:00

Zwiastowanie jest utrwalone w chrześcijaństwie jako akt bożej łaski wobec człowieka i wobec bożej wybranki. Maria powiedziała: „Niech mi się stanie według słowa twego”. Ale jakie uczucia jej towarzyszyły?

Przedstawienia ikonograficzne umacniają biblijne wyobrażenie, oferując emanację natchnionej kobiety, spijającej słowa z ust Archanioła Gabriela i posłusznie wypowiadającej swoją odpowiedź.

Twórcy spektaklu chcą zadać pytanie o tę sytuację. Zbadać ją jako utrwalony mit, ale również ów mit zdemaskować. Historia zwiastowania ma im posłużyć do uruchomienia uniwersalnych narracji, zapętlonego zdarzenia, które powtarza się w życiu każdej kobiety dowiadującej się, że jest w ciąży. Zadają pytanie, czy rodzic może dziś nie kochać swojego dziecka i czy dziecko może powiedzieć, że nie czuje miłości od rodzica. Czy w ogóle wyobrażamy sobie takie sytuacje i czy jesteśmy w stanie o nich głośno mówić?

Realizatorzy:

Julia Biesiada, Andrzej Błażewicz, Magdalena Dębicka, Agnieszka Kryst, Magdalena Osińska, Michał Pawlik, Paweł Sablik, Karolina Szczypek

Konsultacja artystyczna: Marcin Koszałka

Spektakl powstał we współpracy Akademii Teatralnej, Teatru Ochota oraz Studio teatrgaleria, jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

 

Wydarzenie odbędzie się ze ścisłym zastosowaniem wytycznych MKIDN, które można znaleźć tutaj.

W trosce o bezpieczeństwo wprowadziliśmy kilka zasad, które będą obowiązywały podczas naszych wydarzeń.

 

Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu jest zobowiązana do:

  • Zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica) – zapewnionymi we własnym zakresie – przez cały czas pobytu w budynku teatru.
  • Zdezynfekowania dłoni po wejściu do budynku teatru.
  •  Zajmowanie miejsc na widowni wskazanych przez obsługę (widownia będzie zapełniona w 50%, z zachowaniem wymaganych odstępów).
  • Wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia.

Ponadto:

  • Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie.
  • Szatnia będzie nieczynna.
  • Bardzo prosimy osoby, które nie czują się dobrze, są chore lub miały styczność z osobą zainfekowaną o pozostanie w domu.

Widzowie są zobowiązani do przestrzegania Zasad bezpieczeństwa sanitarnego w Teatrze Studio.

CENA


30/40 zł

MIEJSCE


STUDIO teatrgaleria
zobacz na mapie

KUP BILET


kliknij tutaj