Spektakl o spotkaniu ciał, energii, skojarzeń.
Spotkanie w tym momencie.
Wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne.
Spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika! Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie swoją historię. Spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy, szukamy kolejnych ścieżek. Jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ze sobą ciężko? Jasne! Każdy przecież przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy rozkręca od czasu do czasu swoją własną grandę!
Trzy performerki w swobodny, otwarty i włączający sposób budują i odkrywają wielozmysłowy świat. To ich historia o eksperymentowaniu, dojrzewaniu, poznawaniu samych siebie i odkrywaniu innych.
Spotkaniu towarzyszą obiekty sensoryczne Intibag.
W spektaklu wykorzystywane są światła w różnych kolorach. Bez słów.
W cenie biletu o godz. 14:00 odbędą się warsztaty. Wymagane zapisy (opis poniżej).
Aktorzy wchodzą w interakcję z Widzami.
Wszyscy Widzowie proszeni są o zdjęcie obuwia.
Frajda to radość i zabawa. Granda – coś oburzającego albo wielka awantura. Bzik z kolei kiedyś oznaczał kogoś oryginalnego, dziś raczej dziwaka. Co je łączy? Rodzina! (…) Frajda, granda, bzik to także pełnowymiarowe dzieło taneczne. Dziewczyny z Kolekttacz przygotowały intrygującą choreografię, którą zaprezentowały w rytmie awanturniczej muzyki, by chwile później ukoić płynnymi ruchami zszargane nerwy. Pomocne w tym były oczywiście poduchy i wałki, które po tym, jak przez moment były tarczami treningowymi, przedmiotami do rozładowania złych emocji, kolejno przelewały się po ciele, delikatnie je masując, rozluźniając mięśnie, uwalniały od napięcia.
Monika Nawrocka-Leśnik, kultura.poznan.pl
Ku bliskości
Warsztaty dedykujemy dzieciom od 3 lat i bliskim dorosłym, także uczestnikom i uczestniczkom ze szczególnymi potrzebami.
Zapraszamy do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. Warsztaty traktujemy jako pretekst do budowania i pogłębiania relacji pomiędzy uczestnikami wydarzenia. W naszym działaniu staramy się przełamywać tradycyjny schemat artysta – odbiorca, przenosząc akcent z biernego odbioru na wspólne doświadczanie i przeżywanie. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości i współtworzenia.
Podczas „Ku bliskości” staramy się zwrócić uwagę na fakt, że każde ciało jest wyjątkowe, niepowtarzalne, wystarczające. Szukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie a zwłaszcza radość.
Towarzyszą nam obiekty sensoryczne INTIBAG (www.intibag.eu).
Zapisy: miejsca rezerwują dorośli i dzieci
Koszt: warsztaty są w cenie biletu
Liczba uczestników: 25 osób
Czas trwania: 12.04.2025 sob. 14:00–14:45
Choreografia/reżyseria: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz
Współpraca choreograficzna: Izabela Chlewińska
Przestrzeń: Tomasz Bergmann
Muzyka: Hania Rani i fragment utworu: „Mutant brain” Sama Spiegela
Kostiumy: Olga Strizhniova, Idalia Mantas
Produkcja: Art Fraction Foundation, Stowarzyszenie Artystów Kolekttacz
Premiera: 1.07.2021
Czas trwania: ok. 45 min
3+
Występują
Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Aneta Jankowska
Spektakl zakwalifikowany na Polską Platformę Tańca 2024 w Łodzi.
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych przez administratora: