Ewa Mikuła

Ewa Mikuła

dramaturżka, reżyserka, autorka tekstów. Absolwentka Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reżyserii teatralnej (spec. dramaturg teatru) na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Jako autorka zadebiutowała wraz z Piotrem Froniem na łamach miesięcznika “Dialog” (01/2020) autobiograficznym tekstem “Praca, praca”, który miał odsłonę podczas 9. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie oraz dał podwaliny konceptualnemu wideoartowi “Praca, praca” (2020).            Tworzyła dramaturgię i teksty m. in. do spektakli: “To się u nas nie mogło wydarzyć” w reż. Marcin Wierzchowski (PWSFTiT w Łodzi, 2021); “Boża krówka” w reż. Sławomira Narlocha (Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, 2020), ; “Teatr w Krakowie. Prolog,” reż. Remigiusza Brzyka, (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 2017). W ramach prac akademickich wyreżyserowała dokumenty takie jak “Bajka o dorastaniu” zaprezentowaną podczas 8. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie”, “Matkę” (2017),  “To jest jajko” (2018).

            Autorka tekstów do wideoartów “Usterki” (Festiwal Wianki w Krakowie, 2020) oraz “Zosia” (Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, 2020). Prowadziła autorskie warsztaty zakończone wystawą na temat tożsamości młodych Ślązaków (wystawa “Zróbmy sobie miejsce” w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, 2018).
Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Członkini Fundacji Migawka, zajmującej się włączaniem Głuchych w sztukę.
Content | Menu | Access panel