Monika Popiel

Monika Popiel

Reżyserka, absolwentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej.

W swoich działaniach bada szeroko pojęty zmysł dotyku jako medium. Tworzy na pograniczu biologii, nowych technologii i sztuk performatywnych. W projektach stara się rozwinąć i eksplorować koncepcję dramaturgii holobiontycznych. Nie wychodzi z domu bez szkicownika i lutownicy.

Reżyserowała i współprogramowała spektakl „Roja” pokazywany w ramach festiwalu „Miasto Szczęśliwe” w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie.

Jest autorką interaktywnej przestrzeni „Wspólne dźwięki” powstałej we współpracy z kompozytorem Kamilem Szuszkiewiczem na Scenie Roboczej w Poznaniu.

We współpracy z osobami LGBT+ z doświadczeniem uchodźczym stworzyła platformę awatarową „N/A-Neighbour/Avatar” (w ramach projektu „Sąsiedztwo: Granice bliskości/ Queerowy demontaż”). A wspólnie z Anną Kamińska, Michałem Wajdzikiem-Radziejowskim i Pawłem Świerczkiem przygotowała spektakl „Wszystko się Zmieni” pokazywany na Scenie Roboczej w Poznaniu.

 

Content | Menu | Access panel