Arcykłamcy

Wszystkie Wydarzenia Kalendarz

„Arcykłamcy” to próba współczesnej rewizji historii Judasza. Inspirowana jest biblijną legendą, gnostycką ewangelią Judasza oraz wielokrotnie przetwarzanym wizerunkiem wcielonego zła i zdrajcy.

Osadzona w teraźniejszości opowieść stanowi pełen paradoksów i wewnętrznych konfliktów konstrukt – fantazję na temat tajemnicy i złożoności ludzkiej natury.

Punktem wyjścia projektu jest refleksja nad kreowaniem wizerunku za pomocą mediów społecznościowych. Bohaterowie – twórcy popularnych transmisji w kanałach internetowych – balansują na granicy rzeczywistości i fikcji, prawdy i kłamstwa, dobra i zła. Czy sposobem na zaistnienie, ceną za przejście do historii jest odegranie roli „złego”?

Eksperyment pełen klisz, kontekstów, odniesień do świata współczesnej kultury oraz biblijnych cytatów, adresowany jest przede wszystkich do młodych widzów, ludzi konsumujących świat Internetu i mediów.

Reżyseria i scenografia: Dawid Zalesky, dramaturgia: Jadwiga Juczkowicz, kostiumy: Varvara Frol, wideo: Piotr Pająk, oświetlenie: Tomek Michalczewski, muzyka: Aleksandra Klimczak

Fryzury i make-up: Jaga Hupało

Występują: Paweł Dobek, Katarzyna Pilichowska, Bartosz Szpak

Czas trwania: 60 min