obraz przedstawiający mural z Matką Boską w aureoli przysypany ziemią

[ZAKOŃCZONE] Obraz/y uczuć

Teatr
03.03.2022
czw.
19:00
04.03.2022
pt.
19:00
TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8
Cena biletu: 20/30 zł

Po jednej stronie współczesnego sporu toczącego się wokół wiary, pojawiają się narracje o profanacjach, bluźnierstwie i obrażaniu uczuć religijnych. Po drugiej – zarzuty o powierzchowność praktyk religijnych, kłamstwo i hipokryzję. Dlaczego to tak wygląda? Jakie argumenty mają niewysłuchane strony? 

Potrzeba nam platformy dialogu, która umożliwiłaby nowe spojrzenie.

Jednocześnie kiedy słyszy się pytanie: „Czy chciałby Pan/chciałaby Pani porozmawiać o Jezusie?” – reakcją jest zażenowanie. Ale może „rozmawiać o Jezusie” to rozmawiać o tym, gdzie znaleźliśmy się z naszym humanizmem w XXI wieku, obojętnie czy określamy siebie jako wierzący, postwierzący, niewierzący czy ateiści? Gdzie jest nasze chrześcijaństwo, kiedy na naszej granicy umierają ludzie? 

Największą zniewagą, jaką możemy popełnić w stosunku do wiary, to wyobrażać sobie, że kiedykolwiek mogłaby potrzebować pomocy państwa. Że może istnieć coś takiego jak zbrodnia przeciwko religii. Im bardziej religia potrzebuje policji, tym bardziej ujawnia swoją słabość, swoją fałszywość. 

I nikomu nie wolno się z tego śmiać. Pod groźbą art. 196 kk.

Na projekt „Obraz/y uczuć” składają się pokaz teatralny w reżyserii Krzysztofa Popiołka oraz spotkania ze współczesnymi autorytetami myśli i idei. Prowadzenie spotkań  Piotr Sikora – redaktor Tygodnika Powszechnego, wykładowca filozofii w Akademii Ignatianum w Krakowie.

W spotkaniu po spektaklu 3.03.2022 weźmie udział dr Katarzyna Kasia – filozofka, kierowniczka Katedry Teorii Kultury, prodziekanka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dziennikarka radiowo-telewizyjna, publicystka.

W spotkaniu po spektaklu 4.03.2022 weźmie udział Ignacy Dudkiewicz – filozof, bioetyk, publicysta i dziennikarz. Członek zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Redaktor naczelny Magazynu Kontakt. W 2018 roku ukazała się książka będąca zapisem jego rozmów z ks. prof. Andrzejem Szostkiem pt. „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie”.

reżyseria: Krzysztof Popiołek
koncepcja dramaturgiczna: Weronika Murek
muzyka: Bartosz Dziadosz

OBSADA:
Iwona Sitkowska, Wojciech Lato, Ryszard Starosta, Robert Ratuszny,

Producent: Teatr Ludowy w Krakowie

 

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel