Francisco goya Saturn pożerający własne dzieci

[ZAKOŃCZONE] SM. Masochistyczne obrazy ojciec – syn

Teatr
26.03.2022
sob.
19:00
27.03.2022
nie.
19:00
Budynek Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
Cena biletu: 30/50 zł

Czy możemy otwarcie mowić o słabości męskiej? Co to znaczy przytłoczenie sylwetką ojca? Czy jako mężczyźni musimy dokonać symbolicznego ojcobójstwa, żeby dorosnąć? Czy w Polsce jest miejsce na takich mężczyzn? W spektaklu SM masochistyczne obrazy ojciec – syn zabieramy głos i otwieramy przestrzeń do rozmowy o męskiej wrażliwości, słabości i depresji.

Ten spektakl twórcy dedykują każdemu mężczyźnie, który nie może rozprawić się z sobą samym, z sylwetką „ojca”, przez co nie może stać się świadomie dorosłym człowiekiem. Przez motyw syna marnotrawnego zadają sobie pytanie o współczesne znaczenie słowa męskość i emocjonalność. Czy jako sylwetki osób, którzy powinni być postrzegani społecznie jako „ci silni” mają prawo o tym mówić. Kobietom przypisano emocjonalność, możliwość płaczu i słabości… dlaczego mężczyźni nie mają dla tego przyzwolenia?

Choreografia – Tobiasz Sebastian Berg

Dramaturgia – Beniamin M. Bukowski

Video – Kamila Siwińska

Opracowanie muzyczne – Karol Osman

Przestrzeń i kostiumy – Barbara Binkowska

Obsada: Kielecki Teatr Tańca

Producent – Kielecki Teatr Tańca

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel