twarze postaci z obrazów Van Eycka na czarnym tle

[ZAKOŃCZONE] Van Eyck Diagrams. Spuścizna historyka sztuki, Gerarda Van Den Ackera

Björn Schmelzer
Towarzyszące
08.03.2022
wt.
17:00
Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1
Cena biletu: 10 zł

Gerard Van den Acker (1955-2018), antwerpski historyk sztuki i znany badacz malarstwa Jana Van Eycka, był również miłośnikiem i przyjacielem zespołu Graindelavoix. Przy okazji Roku Van Eycka (w 2021 roku minęło 580 lat od śmierci brugijskiego mistrza), zespół Björna Schmelzera miał być zaangażowany w program obchodów – zwłaszcza że Schmelzer dysponował zbiorem prac, notatek i innych materiałów Van den Ackera (w większości niewydanych). 

Jednak pandemia uniemożliwiła realizację wielu przedsięwzięć. Powstał więc zatem  niezwykły film dotyczący spuścizny jednego z największych współczesnych historyków sztuki, a jednocześnie najwybitniejszego, a z pewnością najbardziej nowatorskiego znawcy Van Eycka. 

Film jest porywającym materiałem. Ustalenia Van den Ackera są świeże i zaskakujące, jego archiwum to skarb dla każdego choć trochę zainteresowanego dawną sztuką. A wszystko to podane zostaje widzom przy muzyce z czasów Van Eycka w brawurowym wykonaniu Graindelavoix. 

Scenariusz i reżyseria: Björn Schmelzer

Czas trwania: 166 min

Film powstał w koprodukcji z Music Centre De Bijloke Ghent oraz KunstFestSpiele Herrenhausen, przy wsparciu Miasta Gandawa i Wspólnoty Flamandzkiej.

Partner:
Flanders state of the art

BILET KUP BILET ONLINE

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco!

Zaznacz klauzulę, która pozwoli nam na wysyłanie newslettera.

Zobacz klauzulę >>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail w celu informowania o wydarzeniach związanych z Festiwalem Nowe Epifanie poprzez wysyłanie newslettera, przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym newsletterze, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane podaję dobrowolnie, niemniej oświadczam, iż wiem, że bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi „Newsletter”.

* Informujemy iż Państwa dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu informowania o działaniach Centrum poprzez wysyłanie newslettera, na podstawie Państwa zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administratorem danych jest Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie (00-372), ul. Foksal 11. Dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od dnia ich podania. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, jak również wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy prawa. Administrator nie przewiduje przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, poza uzasadnionymi przypadkami związanymi z realizacją obowiązków wynikających z umów międzynarodowych lub regulacji wynikających z prawa Unii. Ponadto informujemy, iż odbiorcą Państwa danych osobowych jest podmiot zewnętrzny obsługujący system i oprogramowanie informatyczne administratora i podmiot który na zlecenie administratora świadczy usługę e-mailingu/wysyłki newslettera. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się poprzez zapisanie danych urządzenia z którego użytkownik korzysta i danych dostępu podczas podania adresu e-mail, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka newslettera lub brak wysyłki w przypadku podania błędnego adresu e-mail. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, próśb, kontakt z inspektorem danych osobowych administratora można uzyskać pod adresem e-mail: iod@centrumjp2.pl, jak również pod numerem telefonu: 22 826 42 21.

Content | Menu | Access panel